Paracetamol ogólnoustrojowy 500 mg (L484)
Bromo Seltzer
Składniki aktywne (w każdej tabletce):
-
Aspiryna 325 mg (NLPZ)**
-
Kwas cytrynowy 1000 mg
-
Wodorowęglan sodu (poddany obróbce cieplnej) 1916 mg
**Niesteroidowe leki przeciwzapalne
Zamiar
Aspiryna 325 mg — środek przeciwbólowy
Kwas cytrynowy 1000 mg — Środek zobojętniający kwas
Wodorowęglan sodu (poddany obróbce cieplnej) 1916 mg — Środek zobojętniający kwas
Posługiwać się
Bromo Seltzer służy do tymczasowego odciążenia:
- zgaga, kwaśna niestrawność i kwaśny żołądek, którym towarzyszy ból głowy lub bóle ciała;
- rozstrój żołądka z bólem głowy z powodu nadużywania jedzenia lub picia; lub
- sam ból (bóle głowy lub ciała i bóle).
Ostrzeżenia
Zespół Reye’a: Dzieci i nastolatki, które mają lub wracają do zdrowia po ospie wietrznej lub objawach grypopodobnych, nie powinny używać tego produktu. Podczas stosowania tego produktu, jeśli wystąpią zmiany w zachowaniu z nudnościami i wymiotami, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ te objawy mogą być pierwszym objawem zespołu Reye’a, rzadkiej, ale poważnej choroby.
Ostrzeżenie dla alergików: Aspiryna może wywołać ciężką reakcję alergiczną, która może obejmować:
- pokrzywka;
- obrzęk twarzy;
- astma (świszczący oddech); lub
- zaszokować.
Ostrzeżenie o krwawieniu z żołądka: Bromo Seltzer zawiera niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który może powodować ciężkie krwawienie z żołądka.
Szansa jest większa, jeśli:
- mają 60 lat lub więcej;
- miałeś wrzody żołądka lub problemy z krwawieniem;
- weź lek rozrzedzający krew (przeciwzakrzepowy) lub lek steroidowy;
- brać inne leki zawierające NLPZ na receptę lub bez recepty (aspiryna, ibuprofen, naproksen lub inne);
- pić 3 lub więcej napojów alkoholowych dziennie podczas korzystania z tego produktu; lub
- przyjmować więcej tabletek lub przyjmować ten lek dłużej niż zalecono.
Ważna informacja
Nie należy stosować leku Bromo Seltzer, jeśli:
- kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na jakikolwiek inny lek przeciwbólowy/reduktor gorączki;
- jesteś uczulony na aspirynę; lub
- są nadmiernie przepełnione jedzeniem lub piciem.
Zapytaj lekarza, jeśli po zażyciu tego produktu wystąpi silny ból brzucha.
Zapytaj lekarza przed użyciem, jeśli:
- ostrzeżenie o krwawieniu z żołądka dotyczy Ciebie;
- masz problemy z żołądkiem, takie jak zgaga;
- masz wysokie ciśnienie krwi, chorobę serca, marskość wątroby lub chorobę nerek;
- bierzesz lek moczopędny; lub
- masz dietę z ograniczeniem sodu.
Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed użyciem, jeśli:
- obecnie przyjmuje lek na receptę (leki zobojętniające sok żołądkowy mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami na receptę); lub
- przyjmowanie leków na receptę na antykoagulację (rozrzedzenie krwi), cukrzycę, dnę moczanową lub zapalenie stawów.
Podczas stosowania leku Bromo Seltzer nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek (dorośli) i 4 tabletki (60 lat i powyżej) w ciągu 24 godzin lub stosować maksymalną dawkę przez ponad 10 dni.
Przestań używać i zapytaj lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów krwawienia z żołądka:
- czuć się słabo;
- krew wymiotna;
- mieć krwawe lub czarne stolce;
- mieć ból brzucha, który nie ustępuje; lub
- występuje reakcja alergiczna.
Natychmiast zasięgnij pomocy medycznej, jeśli:
- ból trwa dłużej niż 10 dni lub nasila się;
- pojawiają się nowe objawy;
- występuje zaczerwienienie lub obrzęk; lub
- jeśli wystąpi dzwonienie w uszach lub utrata słuchu.
Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed użyciem skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia. Szczególnie ważne jest, aby nie stosować aspiryny w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, chyba że lekarz wyraźnie zaleci jej stosowanie, ponieważ może to spowodować problemy u nienarodzonego dziecka lub powikłania podczas porodu.
Trzymać poza zasięgiem dzieci.
W przypadku przedawkowania należy natychmiast uzyskać pomoc medyczną lub skontaktować się z Centrum Kontroli Zatruć.
Wskazówki
- Nie należy przekraczać zalecanej dawki;
- aby uniknąć poważnych obrażeń, całkowicie rozpuść tabletki w 4 uncjach. wody przed pobraniem;
- dorośli i dzieci w wieku 12 lat i powyżej (do 60 roku życia): 2 tabletki co 4 godziny – nie przekraczać 8 tabletek w ciągu 24 godzin;
- 60 lat i powyżej: 2 tabletki co 4 godziny – nie przekraczać 4 tabletek w ciągu 24 godz.
Inne informacje
Każda tabletka zawiera: sód 524 mg.
Przechowywać w temperaturze pokojowej (59°-86°F).
Poważne skutki uboczne związane ze stosowaniem tego produktu można zgłaszać na następujący adres:
Tower Laboratories LTD.
skrytka pocztowa 306
8 Park Przemysłowy Rd.
Centerbrook, CT 06409
Discussion about this post