Midol PM acetaminofen 500 mg / difenhydramina cytrynian 38 mg (MIDOL PM)
Midol PM
Nazwa ogólna: acetaminofen i difenhydramina [ a-SEET-a-MIN-oh-fen-and-DYE-fen-HYE-dra-meen ]
Nazwy marek: Headache Relief PM, Legatrin PM, Midol PM, Percogesic Original Strength, Tylenol PM
Klasa leków: Kombinacje przeciwbólowe
Co to jest Midol PM?
Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę. Difenhydramina jest lekiem przeciwhistaminowym.
Midol PM jest lekiem złożonym stosowanym w leczeniu okazjonalnej bezsenności związanej z niewielkimi dolegliwościami bólowymi. Midol PM nie jest przeznaczony do leczenia bezsenności bez bólu lub często występujących problemów ze snem.
Midol PM jest również stosowany w leczeniu drobnych bólów i bólów, takich jak ból głowy, ból pleców, ból stawów lub mięśni, ból zębów lub skurcze menstruacyjne.
Midol PM jest również stosowany w leczeniu kataru, kichania, swędzenia nosa i gardła oraz bólu lub gorączki spowodowanych alergiami, przeziębieniami lub grypą.
Midol PM może być również stosowany do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.
Ostrzeżenia
Stosuj ten lek dokładnie zgodnie z zaleceniami. Przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Przyjmowanie zbyt dużej ilości difenhydraminy może prowadzić do poważnych problemów z sercem, drgawek, śpiączki lub śmierci.
Nie należy stosować tego leku, aby uśpić dziecko. Ten lek nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 12 lat.
Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku, który może zawierać paracetamol lub difenhydraminę. Przyjmowanie zbyt dużej ilości obu leków może prowadzić do śmiertelnego przedawkowania.
Picie alkoholu może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby podczas przyjmowania paracetamolu.
Należy przerwać przyjmowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi zaczerwienienie skóry lub wysypka, która się rozprzestrzenia i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie.
Pokrewne/podobne leki
Buprenex, aspiryna, tramadol, ibuprofen, paracetamol, naproksen, Tylenol
Przed zażyciem tego leku
Zapytaj lekarza przed zażyciem leku zawierającego paracetamol, jeśli kiedykolwiek miałeś chorobę wątroby lub pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie.
Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy Midol PM jest bezpieczny w użyciu, jeśli kiedykolwiek miałeś:
-
choroba wątroby;
-
powiększenie prostaty lub problemy z oddawaniem moczu;
-
astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), rozedma lub inne zaburzenie oddychania;
-
jaskra; lub
-
stan, w którym bierzesz warfarynę (Coumadin, Jantoven).
Zapytaj lekarza przed zastosowaniem tego leku, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Difenhydramina może spowolnić produkcję mleka.
Jak zażywać Midol PM?
Używaj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Midol PM jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania, dopóki objawy nie ustąpią.
Nie należy przyjmować więcej tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Przyjmowanie zbyt dużej ilości difenhydraminy może prowadzić do poważnych problemów z sercem, drgawek, śpiączki lub śmierci.
Midol PM nie jest przeznaczony dla osób poniżej 12 roku życia. Nie stosować leku, aby uśpić dziecko. Śmierć może nastąpić w wyniku niewłaściwego stosowania leków przeciwhistaminowych u bardzo małych dzieci.
Nie należy stosować tego leku dłużej niż 2 tygodnie w leczeniu problemów ze snem lub dłużej niż 7 dni w leczeniu objawów przeziębienia lub alergii.
Zadzwoń do lekarza, jeśli nadal masz gorączkę po 3 dniach lub nadal odczuwasz ból po 10 dniach (lub 5 dniach, jeśli masz 12-17 lat). Zadzwoń również do lekarza, jeśli objawy się pogorszą lub jeśli wystąpi zaczerwienienie lub obrzęk.
Jeśli potrzebujesz operacji lub badań medycznych, poinformuj lekarza z wyprzedzeniem, jeśli przyjmowałeś ten lek w ciągu ostatnich kilku dni.
Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.
Co się stanie, jeśli pominę dawkę?
Ponieważ Midol PM jest stosowany w razie potrzeby, możesz nie być w harmonogramie dawkowania. Pomiń każdą pominiętą dawkę, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki. Nie stosować jednocześnie dwóch dawek.
Co się stanie, jeśli przedawkuję?
Poszukaj pomocy medycznej w nagłych wypadkach lub zadzwoń na linię pomocy zatruć pod numer 1-800-222-1222. Przedawkowanie może być śmiertelne lub spowodować uszkodzenie wątroby.
Objawy przedawkowania mogą obejmować utratę apetytu, wymioty, osłabienie, splątanie, dzwonienie w uszach, ból w górnej części brzucha, ciemne zabarwienie moczu, brak oddawania moczu, bardzo suche oczy i usta, zażółcenie skóry lub oczu, rozszerzenie źrenic, szybkie bicie serca, drżenie, pobudzenie, halucynacje lub drgawki.
Czego powinienem unikać biorąc Midol PM?
Unikaj prowadzenia pojazdów lub niebezpiecznej aktywności, dopóki nie dowiesz się, jak Midol PM wpłynie na Ciebie. Twoje reakcje mogą być zaburzone.
Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku, który może zawierać paracetamol lub difenhydraminę. Obejmuje to leki przeciwbólowe, gorączkowe, obrzęki, objawy przeziębienia/grypy lub leki przeciwświądowe stosowane na skórze. Używanie zbyt dużej ilości paracetamolu lub difenhydraminy może prowadzić do śmiertelnego przedawkowania.
Picie alkoholu może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby podczas przyjmowania paracetamolu.
Skutki uboczne Midolu PM
Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.
W rzadkich przypadkach paracetamol może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może się to zdarzyć, nawet jeśli w przeszłości przyjmowałeś paracetamol i nie miałeś żadnej reakcji. Należy przerwać przyjmowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi zaczerwienienie skóry lub wysypka, która się rozprzestrzenia i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie. Jeśli masz tego typu reakcję, nigdy nie powinieneś ponownie przyjmować żadnych leków zawierających paracetamol.
Lek może powodować poważne skutki uboczne. Przestań stosować lek i natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz:
-
ciężka senność;
-
bolesne lub trudne oddawanie moczu; lub
-
problemy z wątrobą – utrata apetytu, ból brzucha (prawy górny róg), zmęczenie, swędzenie, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).
Częste działania niepożądane Midolu PM mogą obejmować:
-
senność;
-
zaparcie;
-
zmniejszone oddawanie moczu;
-
suchość oczu, niewyraźne widzenie; lub
-
suchość w ustach, nosie lub gardle.
To nie jest pełna lista skutków ubocznych i mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza, aby uzyskać poradę medyczną na temat skutków ubocznych. Możesz zgłosić skutki uboczne do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.
Jakie inne leki wpłyną na Midol PM?
Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed użyciem Midol PM z jakimikolwiek innymi lekami, zwłaszcza lekami, które mogą powodować senność (takimi jak leki opioidowe, leki nasenne, środki rozluźniające mięśnie lub leki na lęk lub drgawki). Poinformuj swojego lekarza o wszystkich aktualnie stosowanych lekach i wszelkich lekach, które zaczynasz lub przestajesz stosować. Obejmuje to leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe. Nie wszystkie możliwe interakcje są tutaj wymienione.
Dalsza informacja
Pamiętaj, trzymaj ten i wszystkie inne leki w miejscu niedostępnym dla dzieci, nigdy nie dziel się swoimi lekami z innymi i używaj tego leku tylko zgodnie z przepisanymi wskazaniami.
Zawsze konsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że informacje wyświetlane na tej stronie dotyczą Twojej sytuacji osobistej.
Discussion about this post