Medycyna
  • Home
  • Choroby
    • All
    • Choroby skóry
    • Choroby układu pokarmowego
    • Choroby zakaźne i pasożytnicze
    • Inne choroby
    • Rak
    Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

    Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

    Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

    Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

    Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

    Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

    Duszności z uczuciem ucisku w klatce piersiowej: przyczyny i leczenie

    Duszności z uczuciem ucisku w klatce piersiowej: przyczyny i leczenie

  • Informacje o lekach
    Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

    Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

    9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania

    9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania

    9 skutków ubocznych stosowania lowastatyny (Mevacor) i sposoby radzenia sobie z nimi

    9 skutków ubocznych stosowania lowastatyny (Mevacor) i sposoby radzenia sobie z nimi

    9 skutków ubocznych fluwastatyny (Lescol) i sposoby ich łagodzenia

    9 skutków ubocznych fluwastatyny (Lescol) i sposoby ich łagodzenia

  • Opieka zdrowotna
    Duszności przy nadciśnieniu tętniczym: co warto wiedzieć

    Duszności przy nadciśnieniu tętniczym: co warto wiedzieć

    Duszności w okresie menopauzy: przyczyny i leczenie

    Duszności w okresie menopauzy: przyczyny i leczenie

    Jak upały wpływają na pracę nerek?

    Jak upały wpływają na pracę nerek?

    Regularne spacery poprawiają wrażliwość na insulinę

    Regularne spacery poprawiają wrażliwość na insulinę

No Result
View All Result
  • Home
  • Choroby
    • All
    • Choroby skóry
    • Choroby układu pokarmowego
    • Choroby zakaźne i pasożytnicze
    • Inne choroby
    • Rak
    Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

    Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

    Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

    Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

    Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

    Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

    Duszności z uczuciem ucisku w klatce piersiowej: przyczyny i leczenie

    Duszności z uczuciem ucisku w klatce piersiowej: przyczyny i leczenie

  • Informacje o lekach
    Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

    Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

    9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania

    9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania

    9 skutków ubocznych stosowania lowastatyny (Mevacor) i sposoby radzenia sobie z nimi

    9 skutków ubocznych stosowania lowastatyny (Mevacor) i sposoby radzenia sobie z nimi

    9 skutków ubocznych fluwastatyny (Lescol) i sposoby ich łagodzenia

    9 skutków ubocznych fluwastatyny (Lescol) i sposoby ich łagodzenia

  • Opieka zdrowotna
    Duszności przy nadciśnieniu tętniczym: co warto wiedzieć

    Duszności przy nadciśnieniu tętniczym: co warto wiedzieć

    Duszności w okresie menopauzy: przyczyny i leczenie

    Duszności w okresie menopauzy: przyczyny i leczenie

    Jak upały wpływają na pracę nerek?

    Jak upały wpływają na pracę nerek?

    Regularne spacery poprawiają wrażliwość na insulinę

    Regularne spacery poprawiają wrażliwość na insulinę

No Result
View All Result
Medycyna
No Result
View All Result
Home Informacje o lekach

Pakiet acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku

by Dawid Kulesza, Pharm.D
03/07/2022

Pakiet acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku

Acetaminofen / aspiryna / kofeina ogólnoustrojowo 250 mg / 250 mg / 65 mg (L374)

Pakiet acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku

Nazwa ogólna: pakiet acetaminofenu, aspiryny i kofeiny [ a-seet-a-MIN-oh-fen, AS-pir-in, & KAF-een ]

Nazwa marki: Goody’s Extra-Strength Headache Powders
Klasa leków: Kombinacje przeciwbólowe

Zastosowania pakietu acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku:

  • Jest stosowany w leczeniu migrenowych bólów głowy.
  • Służy do łagodzenia bólu.
  • Może zostać Ci przyznany z innych powodów. Porozmawiaj z lekarzem.

O czym muszę powiedzieć lekarzowi ZANIM przyjmę acetaminofen, aspirynę i kofeinę w proszku?

Dla wszystkich pacjentów przyjmujących pakiet acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku:

  • Jeśli masz alergię na acetaminofen, aspirynę, kofeinę lub jakąkolwiek inną część pakietu acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku.
  • Jeśli jesteś uczulony na acetaminofen, aspirynę i opakowanie proszku kofeiny; dowolna część opakowania acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku; lub jakiekolwiek inne narkotyki, żywność lub substancje. Powiedz swojemu lekarzowi o alergii i jakie objawy miałeś.
  • Jeśli masz polipy nosa lub obrzęk ust, twarzy, warg, języka lub gardła; niezwykła chrypka; lub problemy z oddychaniem podczas stosowania aspiryny lub NLPZ.
  • Jeśli masz problemy z krwawieniem.
  • Jeśli bierzesz inny lek, który zawiera ten sam lek.
  • Jeśli przyjmujesz jakikolwiek inny NLPZ.
  • Jeśli jesteś w ciąży lub może być w ciąży. Nie należy przyjmować paracetamolu, aspiryny i proszku kofeiny, jeśli jesteś w trzecim trymestrze ciąży. Być może będziesz musiał również unikać opakowań z acetaminofenem, aspiryną i kofeiną w innych porach ciąży. Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, kiedy należy unikać przyjmowania paracetamolu, aspiryny i proszku kofeiny w czasie ciąży.

Dzieci:

  • Jeśli Twoje dziecko lub nastolatek ma objawy grypy, ospy wietrznej lub innych infekcji wirusowych. Może wzrosnąć ryzyko bardzo złego problemu zwanego zespołem Reye’a. Nie podawaj acetaminofenu, aspiryny i proszku z kofeiną dziecku lub nastolatkowi, który ma lub jest lepszy po infekcji wirusowej.

To nie jest lista wszystkich leków lub problemów zdrowotnych, które wchodzą w interakcje z pakietem acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku.

Poinformuj swojego lekarza i farmaceutę o wszystkich swoich lekach (na receptę lub OTC, produkty naturalne, witaminy) i problemach zdrowotnych. Musisz sprawdzić, czy przyjmowanie paracetamolu, aspiryny i proszku z kofeiną w proszku ze wszystkimi lekami i problemami zdrowotnymi jest bezpieczne. Nie rozpoczynaj, nie zatrzymuj ani nie zmieniaj dawki żadnego leku bez konsultacji z lekarzem.

Jakie rzeczy muszę wiedzieć lub robić, kiedy biorę acetaminofen, aspirynę i kofeinę w proszku?

  • Poinformuj wszystkich swoich pracowników służby zdrowia, że ​​bierzesz acetaminofen, aspirynę i pakiet proszku z kofeiną. Dotyczy to lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i dentystów.
  • Nie należy przyjmować więcej niż zalecił lekarz. Przyjmowanie większej niż zalecana dawki może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia bardzo złych skutków ubocznych.
  • Nie przyjmuj saszetek zawierających paracetamol, aspirynę i kofeinę dłużej niż zalecił lekarz.
  • Jeśli jesteś uczulony na tartrazynę, porozmawiaj z lekarzem. Niektóre produkty zawierają tartrazynę.
  • Unikaj przyjmowania innych produktów zawierających paracetamol. Sprawdź dokładnie etykiety. Zbyt dużo paracetamolu może powodować problemy z wątrobą.
  • Ten lek zawiera paracetamol. Problemy z wątrobą zdarzały się podczas stosowania paracetamolu. Czasami prowadziło to do przeszczepu wątroby lub śmierci. Przez większość czasu problemy z wątrobą występowały u osób przyjmujących ponad 4000 mg (miligramów) paracetamolu dziennie. Ludzie często brali również więcej niż 1 lek zawierający paracetamol.
  • Postępuj dokładnie według wskazówek. Nie przyjmuj więcej paracetamolu w ciągu dnia niż zalecono. Jeśli nie wiesz, ile paracetamolu możesz przyjąć w ciągu dnia, zapytaj lekarza lub farmaceutę. Niektóre osoby mogą przyjmować do 4000 mg (miligramów) dziennie, jeśli zaleci to lekarz. Niektórzy ludzie (np. osoby z problemami z wątrobą i dzieci) powinni przyjmować mniej paracetamolu. Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli zażyłeś zbyt dużo paracetamolu w ciągu dnia, nawet jeśli czujesz się dobrze.
  • Porozmawiaj z lekarzem przed wypiciem alkoholu.
  • Jeśli palisz, porozmawiaj ze swoim lekarzem.
  • Możesz łatwiej krwawić. Bądź ostrożny i unikaj obrażeń. Użyj miękkiej szczoteczki do zębów i elektrycznej maszynki do golenia.
  • Bądź ostrożny, jeśli masz niedobór G6PD. Może wystąpić anemia.
  • Ogranicz spożycie kofeiny (na przykład herbaty, kawy, coli) i czekolady. Stosowanie z paczką acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku może powodować nerwowość, drżenie i szybkie bicie serca.
  • Jeśli bierzesz aspirynę, aby zapobiec zawałowi serca, porozmawiaj ze swoim lekarzem.
  • Ten lek może wpływać na niektóre testy laboratoryjne. Powiedz wszystkim swoim pracownikom służby zdrowia i pracownikom laboratorium, że bierzesz acetaminofen, aspirynę i proszek z kofeiną.
  • Jeśli masz 60 lat lub więcej, ostrożnie stosuj paracetamol, aspirynę i proszek kofeiny. Możesz mieć więcej skutków ubocznych.
  • Ten lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, jeśli jest przyjmowany podczas ciąży. Jeśli jesteś w ciąży lub zajdziesz w ciążę podczas przyjmowania paracetamolu, aspiryny i proszku kofeiny, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
  • Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią. Będziesz musiała porozmawiać o wszelkich zagrożeniach dla Twojego dziecka.

Jak najlepiej przyjmować ten lek (acetaminofen, aspirynę i kofeinę w proszku)?

Użyj acetaminofenu, aspiryny i proszku z kofeiny zgodnie z zaleceniem lekarza. Przeczytaj wszystkie podane informacje. Ściśle przestrzegaj wszystkich instrukcji.

  • Przyjmuj z jedzeniem lub bez. Przyjmuj z jedzeniem, jeśli powoduje rozstrój żołądka.
  • Umieść proszek na języku i popij pełną szklanką wody lub innego płynu. Możesz również wymieszać proszek z wodą i wypić.

Co mam zrobić, jeśli przegapię dawkę?

  • Ten lek jest przyjmowany w razie potrzeby. Nie należy przyjmować częściej niż zalecił lekarz.

Jakie są skutki uboczne, o których muszę natychmiast skontaktować się z lekarzem?

OSTRZEŻENIE/UWAGA: Chociaż może to być rzadkie, niektórzy ludzie mogą mieć bardzo złe, a czasem śmiertelne skutki uboczne podczas przyjmowania leku. Należy natychmiast poinformować lekarza lub uzyskać pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów, które mogą być związane z bardzo złym działaniem niepożądanym:

  • Oznaki reakcji alergicznej, takie jak wysypka; pokrzywka; swędzący; czerwona, opuchnięta, pokryta pęcherzami lub łuszcząca się skóra z gorączką lub bez; świszczący oddech; ucisk w klatce piersiowej lub gardle; problemy z oddychaniem, połykaniem lub mówieniem; niezwykła chrypka; lub obrzęk ust, twarzy, warg, języka lub gardła.
  • Objawy problemów z wątrobą, takie jak ciemny mocz, uczucie zmęczenia, brak głodu, rozstrój żołądka lub ból brzucha, jasne stolce, wymioty lub zażółcenie skóry lub oczu.
  • Oznaki krwawienia, takie jak wymiotowanie lub odkrztuszanie krwi; wymioty, które wyglądają jak fusy z kawy; krew w moczu; stolce czarne, czerwone lub smoliste; krwawienie z dziąseł; nieprawidłowe krwawienie z pochwy; siniaki bez przyczyny lub powiększające się; lub krwawienie, którego nie można zatrzymać.
  • Czuć się zmieszanym.
  • Uczucie zmęczenia lub osłabienia.
  • Bardzo złe zawroty głowy lub omdlenia.
  • Dzwonienie w uszach.
  • Ubytek słuchu.

  • Bardzo silny ból głowy lub jeśli ból głowy nie ustępuje po pierwszej dawce.
  • Może wystąpić bardzo zła reakcja skórna (zespół Stevensa-Johnsona/toksyczna nekroliza naskórka). Może powodować bardzo złe problemy zdrowotne, które mogą nie zniknąć, a czasami śmierć. Natychmiast uzyskaj pomoc medyczną, jeśli masz objawy takie jak zaczerwienienie, obrzęk, pęcherze lub łuszczenie się skóry (z gorączką lub bez); czerwone lub podrażnione oczy; lub owrzodzenia w jamie ustnej, gardle, nosie lub oczach.
  • Bardzo złe wrzody żołądka lub krwawienie mogą wystąpić w przypadku paracetamolu, aspiryny i saszetki z kofeiną. Przyjmowanie go w dużych dawkach lub przez długi czas, palenie tytoniu lub picie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia tych skutków ubocznych. Przyjmowanie saszetki z acetaminofenem, aspiryną i kofeiną w proszku z jedzeniem nie zmniejszy prawdopodobieństwa wystąpienia tych efektów. Zadzwoń do lekarza lub natychmiast uzyskaj pomoc medyczną, jeśli wystąpi bardzo nieprzyjemny ból brzucha lub pleców; czarne, smoliste lub krwawe stolce; wymiotowanie krwią lub wymiotowanie, które wygląda jak fusy z kawy; lub przyrost masy ciała lub obrzęk, który nie jest normalny.

Jakie są inne skutki uboczne acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku?

Wszystkie leki mogą powodować skutki uboczne. Jednak wiele osób nie ma skutków ubocznych lub ma tylko niewielkie skutki uboczne. Zadzwoń do lekarza lub uzyskaj pomoc medyczną, jeśli którykolwiek z tych działań niepożądanych lub jakichkolwiek innych działań niepożądanych przeszkadza Ci lub nie ustępuje:

  • Ból żołądka lub zgaga.
  • Rozstrój żołądka.

To nie wszystkie skutki uboczne, które mogą wystąpić. Jeśli masz pytania dotyczące skutków ubocznych, skontaktuj się z lekarzem. Zadzwoń do lekarza, aby uzyskać poradę medyczną na temat skutków ubocznych.

Możesz zgłosić skutki uboczne do FDA pod numerem 1-800-332-1088. Możesz również zgłosić skutki uboczne na https://www.fda.gov/medwatch.

W przypadku podejrzenia PRZEDAWKOWANIA:

Jeśli uważasz, że doszło do przedawkowania, zadzwoń do centrum kontroli zatruć lub natychmiast uzyskaj pomoc medyczną. Bądź gotów opowiedzieć lub pokazać, co zostało zrobione, ile i kiedy to się stało.

Jak przechowywać i/lub wyrzucać pakiet acetaminofenu, aspiryny i kofeiny w proszku?

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w suchym miejscu. Nie przechowywać w łazience.
  • Wszystkie leki przechowuj w bezpiecznym miejscu. Przechowuj wszystkie narkotyki w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.
  • Wyrzuć nieużywane lub przeterminowane leki. Nie spuszczaj wody do toalety ani nie wylewaj do kanalizacji, chyba że zostaniesz poproszony, aby to zrobić. Skontaktuj się z farmaceutą, jeśli masz pytania dotyczące najlepszego sposobu na wyrzucenie narkotyków. W Twojej okolicy mogą istnieć programy odwykowe.

Wykorzystanie informacji konsumenckich

  • Jeśli objawy lub problemy zdrowotne nie ustępują lub ulegają pogorszeniu, skontaktuj się z lekarzem.
  • Nie dziel się swoimi narkotykami z innymi i nie bierz niczyich narkotyków.
  • Niektóre leki mogą mieć inną ulotkę informacyjną dla pacjenta. Skontaktuj się z farmaceutą. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące acetaminofenu, aspiryny i proszku kofeiny, porozmawiaj ze swoim lekarzem, pielęgniarką, farmaceutą lub innym pracownikiem służby zdrowia.
  • Jeśli uważasz, że doszło do przedawkowania, zadzwoń do centrum kontroli zatruć lub natychmiast uzyskaj pomoc medyczną. Bądź gotów opowiedzieć lub pokazać, co zostało zrobione, ile i kiedy to się stało.

Dalsza informacja

Zawsze konsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że informacje wyświetlane na tej stronie dotyczą Twojej sytuacji osobistej.

Dawid Kulesza, Pharm.D

Dawid Kulesza, Pharm.D

Dowiedz się więcej

Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie
Choroby zakaźne i pasożytnicze

Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

08/05/2026
Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie
Choroby układu pokarmowego

Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

07/05/2026
Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha
Inne choroby

Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

06/05/2026
Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy
Informacje o lekach

Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

03/05/2026
9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania
Informacje o lekach

9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania

03/05/2026
9 skutków ubocznych stosowania lowastatyny (Mevacor) i sposoby radzenia sobie z nimi
Informacje o lekach

9 skutków ubocznych stosowania lowastatyny (Mevacor) i sposoby radzenia sobie z nimi

03/05/2026
9 skutków ubocznych fluwastatyny (Lescol) i sposoby ich łagodzenia
Informacje o lekach

9 skutków ubocznych fluwastatyny (Lescol) i sposoby ich łagodzenia

02/05/2026
6 skutków ubocznych stosowania etambutolu (Myambutol) i sposoby ich łagodzenia
Informacje o lekach

6 skutków ubocznych stosowania etambutolu (Myambutol) i sposoby ich łagodzenia

01/05/2026
10 skutków ubocznych izoniazydu i sposoby ich łagodzenia
Informacje o lekach

10 skutków ubocznych izoniazydu i sposoby ich łagodzenia

01/05/2026

Discussion about this post

Recommended

Nosowa mgła Rhinaris Mist, skutki uboczne i ostrzeżenia

4 lata ago
Krople z fluorkiem sodu: wskazania, skutki uboczne, ostrzeżenia

Krople z fluorkiem sodu: wskazania, skutki uboczne, ostrzeżenia

4 lata ago

Don't Miss

Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie

08/05/2026
Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie

07/05/2026
Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha

06/05/2026
Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy

03/05/2026
  • Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie
  • Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie
  • Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha
  • Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy
  • 9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania
  • Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie
  • Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie
  • Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha
  • Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy
  • 9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania
  • Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie
  • Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie
  • Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha
  • Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy
  • 9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania
  • Zakażenie rzęsistkami: objawy, powikłania, diagnostyka i leczenie
  • Silne skurcze żołądka w górnej części brzucha: przyczyny i leczenie
  • Schorzenia powodujące obrzęk i ból stawu palucha
  • Leki z grupy GLP-1 mogą zmniejszać liczbę zaostrzeń astmy
  • 9 skutków ubocznych stosowania pirazynamidu (Pyrafat) i sposoby zapobiegania
Medycyna

Treści zawarte na tej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej, leczenia lub diagnozy.

No Result
View All Result
  • Home
  • Choroby
  • Informacje o lekach
  • Opieka zdrowotna

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.