Medycyna
  • Home
  • Choroby
    • All
    • Choroby skóry
    • Choroby układu pokarmowego
    • Choroby zakaźne i pasożytnicze
    • Inne choroby
    • Rak
    Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca

    Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca

    Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD

    Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD

    W 2026 r. w całej Europie rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem Zachodniego Nilu

    W 2026 r. w całej Europie rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem Zachodniego Nilu

    Gruźlica jelitowa może wykazywać objawy bardzo podobne do choroby Leśniowskiego-Crohna

    Gruźlica jelitowa może wykazywać objawy bardzo podobne do choroby Leśniowskiego-Crohna

  • Informacje o lekach
    Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów

    Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów

    Nowy lek Klygefa zalecany w leczeniu miastenii

    Nowy lek Klygefa zalecany w leczeniu miastenii

    8 skutków ubocznych stosowania ikosapentu etylu (Vazkepa) i sposoby radzenia sobie z nimi

    8 skutków ubocznych stosowania ikosapentu etylu (Vazkepa) i sposoby radzenia sobie z nimi

    8 skutków ubocznych leku Nilemdo (kwas bempedoowy) i sposoby radzenia sobie z nimi

    8 skutków ubocznych leku Nilemdo (kwas bempedoowy) i sposoby radzenia sobie z nimi

  • Opieka zdrowotna
    Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca

    Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca

    Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób

    Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób

    Skurcze łydek i drżenie powiek: przyczyny i leczenie

    Skurcze łydek i drżenie powiek: przyczyny i leczenie

    Skurcze łydek i zawroty głowy: przyczyny i leczenie

    Skurcze łydek i zawroty głowy: przyczyny i leczenie

No Result
View All Result
Medycyna
No Result
View All Result
Home Informacje o lekach

Excedrin łagodny ból głowy używa, skutki uboczne i ostrzeżenia

by Dawid Kulesza, Pharm.D
17/09/2022

Excedrin łagodny ból głowy używa, skutki uboczne i ostrzeżenia

Excedrin Łagodny ból głowy acetaminofen 325 mg / kofeina 65 mg (LDE)

Excedrin łagodny ból głowy

Nazwa ogólna: paracetamol i kofeina [ a-SEET-a-MIN-oh-fen-and-KAF-een ]

Nazwy marek: Excedrin Mild Headache, Excedrin Quick Tab Peppermint, Excedrin Quick Tab Spearmint, Excedrin Tension Headache, Excedrin Tension Headache Caplet, Excedrin Tension Headache Express Gels, Excedrin Tension Headache Geltab

Co to jest łagodny ból głowy Excedrin?

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę.

Kofeina jest stosowana w tym produkcie w celu zwiększenia łagodzącego ból działania paracetamolu.

Excedrin Mild Headache to lek złożony stosowany w leczeniu wielu schorzeń, takich jak ból głowy lub ból mięśni.

Lek Excedrin Łagodny ból głowy może być również stosowany do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Ostrzeżenia

Nie należy przyjmować więcej tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli masz nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utratę apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny lub żółtaczkę (zażółcenie skóry lub oczu).

Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku na przeziębienie, alergię, ból lub sen. Paracetamol (czasami w skrócie APAP) jest zawarty w wielu lekach skojarzonych. Przyjmowanie niektórych produktów razem może spowodować, że otrzymasz zbyt dużo paracetamolu, co może prowadzić do śmiertelnego przedawkowania. Sprawdź na etykiecie, czy lek zawiera paracetamol lub APAP.

W rzadkich przypadkach paracetamol może powodować ciężką reakcję skórną. Należy przerwać przyjmowanie leku Excedrin Łagodny ból głowy i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje zaczerwienienie skóry lub wysypka, która się rozprzestrzenia i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie.

Przed zażyciem tego leku

Nie należy stosować leku Excedrin Łagodny ból głowy, jeśli pacjent ma na niego alergię.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy przyjmowanie tego leku jest bezpieczne, jeśli masz inne schorzenia, w szczególności:

  • choroba wątroby lub marskość wątroby;

  • wrzód żołądka;

  • historia alkoholizmu; lub

  • jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie.

Nie wiadomo, czy lek ten zaszkodzi nienarodzonemu dziecku. Nie należy przyjmować leku Excedrin MigraStop bez porady lekarskiej, jeśli pacjentka jest w ciąży.

Paracetamol i kofeina mogą przenikać do mleka matki i mogą zaszkodzić dziecku karmiącemu. Nie należy stosować tego leku bez poinformowania lekarza o karmieniu piersią dziecka.

Pokrewne/podobne leki

ibuprofen, naproksen, Advil, Aleve, Motrin, Fioricet

Jak stosować lek Excedrin Łagodny ból głowy?

Używaj tego leku dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie należy przyjmować więcej tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć.

Tabletkę rozpadającą się w jamie ustnej (Excedrin QuickTabs) należy umieścić bezpośrednio na języku. Nie połykać tabletki w całości. Pozwól mu rozpuścić się w ustach bez żucia. Połknąć kilka razy, gdy tabletka się rozpuści. Jeśli chcesz, możesz wypić płyn, aby pomóc połknąć rozpuszczoną tabletkę.

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia lub jeśli masz gorączkę trwającą dłużej niż 3 dni lub jakikolwiek obrzęk lub ból trwający dłużej niż 10 dni.

Paracetamol może powodować fałszywe wyniki testu glukozy w moczu. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz cukrzycę i zauważysz zmiany w wynikach badań stężenia glukozy podczas stosowania leku Excedrin Łagodny ból głowy.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od ciepła i wilgoci.

Co się stanie, jeśli pominę dawkę?

Ponieważ Excedrin Mild Headache jest przyjmowany w razie potrzeby, możesz nie być w harmonogramie dawkowania. Jeśli regularnie przyjmujesz lek, weź pominiętą dawkę, gdy tylko sobie o tym przypomnisz. Pomiń pominiętą dawkę, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej zaplanowanej dawki. Nie należy przyjmować dodatkowych leków w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Co się stanie, jeśli przedawkuję?

Poszukaj pomocy medycznej w nagłych wypadkach lub zadzwoń na linię pomocy zatruć pod numer 1-800-222-1222. Przedawkowanie paracetamolu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć.

Pierwsze oznaki przedawkowania paracetamolu to utrata apetytu, nudności, wymioty, ból brzucha, pocenie się i splątanie lub osłabienie. Późniejsze objawy mogą obejmować ból w górnej części brzucha, ciemny mocz i zażółcenie skóry lub białek oczu.

Czego powinienem unikać podczas stosowania leku Excedrin Łagodny ból głowy?

Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku na przeziębienie, alergię, ból lub sen. Paracetamol (czasami w skrócie APAP) jest zawarty w wielu lekach skojarzonych. Przyjmowanie niektórych produktów razem może spowodować, że otrzymasz zbyt dużo paracetamolu, co może prowadzić do śmiertelnego przedawkowania. Sprawdź na etykiecie, czy lek zawiera paracetamol lub APAP.

Unikaj picia alkoholu. Może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby podczas przyjmowania paracetamolu.

Unikaj kawy, herbaty, coli, napojów energetycznych lub innych źródeł kofeiny podczas przyjmowania tego leku. Mogą dodać do skutków ubocznych kofeiny w leku.

Excedrin Łagodne skutki uboczne bólu głowy

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach paracetamol może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może się to zdarzyć, nawet jeśli w przeszłości przyjmowałeś paracetamol i nie miałeś żadnej reakcji. Należy przerwać przyjmowanie leku Excedrin Łagodny ból głowy i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje zaczerwienienie skóry lub wysypka, która się rozprzestrzenia i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie. Jeśli masz tego typu reakcję, nigdy nie powinieneś ponownie przyjmować żadnych leków zawierających paracetamol.

Lek Excedrin Łagodny ból głowy może powodować poważne skutki uboczne. Przestań stosować lek Excedrin Mild Headache i natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli masz:

  • niska gorączka z nudnościami, bólem brzucha i utratą apetytu;

  • ciemny mocz, stolec w kolorze gliny; lub

  • żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Częste działania niepożądane leku Excedrin Łagodny ból głowy mogą obejmować:

  • problemy ze snem (bezsenność); lub

  • uczucie zdenerwowania, rozdrażnienia lub roztrzęsienia.

To nie jest pełna lista skutków ubocznych i mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza, aby uzyskać poradę medyczną na temat skutków ubocznych. Możesz zgłosić skutki uboczne do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

Jakie inne leki będą miały wpływ na łagodny ból głowy Excedrin?

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z paracetamolem i kofeiną, w tym leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe. Poinformuj każdego ze swoich pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach, których obecnie używasz, oraz o wszelkich lekach, których zaczynasz lub przestajesz używać.

Dalsza informacja

Pamiętaj, trzymaj ten i wszystkie inne leki w miejscu niedostępnym dla dzieci, nigdy nie dziel się swoimi lekami z innymi i używaj tego leku tylko zgodnie z przepisanymi wskazaniami.

Zawsze konsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że informacje wyświetlane na tej stronie dotyczą Twojej sytuacji osobistej.

Dawid Kulesza, Pharm.D

Dawid Kulesza, Pharm.D

Dowiedz się więcej

Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca
Inne choroby

Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca

26/09/2026
Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca
Opieka zdrowotna

Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca

26/09/2026
Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów
Informacje o lekach

Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów

26/09/2026
Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD
Choroby układu pokarmowego

Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD

26/09/2026
Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób
Opieka zdrowotna

Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób

26/09/2026
Nowy lek Klygefa zalecany w leczeniu miastenii
Informacje o lekach

Nowy lek Klygefa zalecany w leczeniu miastenii

25/09/2026
W 2026 r. w całej Europie rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem Zachodniego Nilu
Choroby zakaźne i pasożytnicze

W 2026 r. w całej Europie rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem Zachodniego Nilu

24/09/2026
8 skutków ubocznych stosowania ikosapentu etylu (Vazkepa) i sposoby radzenia sobie z nimi
Informacje o lekach

8 skutków ubocznych stosowania ikosapentu etylu (Vazkepa) i sposoby radzenia sobie z nimi

23/09/2026
8 skutków ubocznych leku Nilemdo (kwas bempedoowy) i sposoby radzenia sobie z nimi
Informacje o lekach

8 skutków ubocznych leku Nilemdo (kwas bempedoowy) i sposoby radzenia sobie z nimi

22/09/2026

Discussion about this post

Recommended

Niewykrywalny HIV oznacza zero ryzyka transmisji

5 lat ago

Zaburzenia snu związane z pracą zmianową (SWSD): objawy i leczenie

5 lat ago

Don't Miss

Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca

Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca

26/09/2026
Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca

Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca

26/09/2026
Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów

Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów

26/09/2026
Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD

Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD

26/09/2026
  • Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca
  • Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca
  • Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów
  • Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD
  • Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób
  • Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca
  • Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca
  • Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów
  • Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD
  • Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób
  • Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca
  • Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca
  • Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów
  • Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD
  • Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób
  • Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji opracowane na Uniwersytecie Yale pozwala wykrywać rzadko diagnozowaną chorobę serca
  • Powszechnie stosowane konserwanty spożywcze powiązane z ryzykiem chorób serca
  • Nowy lek CS18 może przełamać oporność na leczenie nowotworów
  • Odkryto nową wadę molekularną w komórkach jelitowych pacjentów z IBD
  • Jak sen REM i sen głęboki wpływają na ryzyko wystąpienia chorób
Medycyna

Treści zawarte na tej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej, leczenia lub diagnozy.

No Result
View All Result
  • Home
  • Choroby
  • Informacje o lekach
  • Opieka zdrowotna

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.